2024-02-14

Jak przenieść dane na nowy smartfon CUBOT .

W poradniku opiszemy jak przenieść dane ze starego smartfonu na CUBOT.

Przenoszenie backup (kopie danych) na nowy smartfon android. 

Poniższe metody są całkowicie bezpłatne. 

 

Mamy 2 opcje przywrócenia danych

1.       Chmura google ( jeśli mieliśmy zaznaczona synchronizacje w starym telefonie to wszystko powinno być w chmurze- aplikacje,kontakty,smsy itd)

2.       Przez kabelek USB-C= USB-C /Lightning/ łącząc się z drugim urządzeniem (skopiuje cała zawartość poprzedniego smartfona) 

Backup kopii z chmury google na  Cubot

  • Opcja pierwsza zaznaczamy „ nie możesz użyć innego urządzenia” lub pojawia się miejsce na wpisanie loginu i hasła  konta google. Po wpisaniu danych przechodzimy kolejny krok i system pyta czy przywrócić dane i wybieramy dane które nas interesują. Przechodzimy do głównego menu i system w tle przywraca wszystkie dane z chmury. Ta opcja trwa dłużej bo wszystko ściąga z chmury wiec najlepiej się połączyć po wi-fi .  

Przenoszenie danych za pomocą kabla na Cubot

  • Po połączeniu z wi-fi wybieramy użyj innego urządzenia i wtedy trzeba połączyć z innym smartfonem kabelkiem usb-c=usb-c/usb-c=ligthining  i system przeprowadzi przez proces przenoszenia Jeśli pojawi się komunikat na drugim smartfonie – oznaczamy przenoszenie plików oraz zatwierdzamy kodem blokady i system wszystko przerzuca na nowy smartfon. Mamy do wyboru czy ma przerzucić wszystko- czy wybieramy to co nas interesuje. System prowadzi nas do głównego menu i czekamy jak wszystkie ikonki aplikacji się pojawia. 
pixel